Plungės r. Žemaitijos kadetų gimnazija

Pedagogų patirtys Telšiuose – pažintis su vyskupijos istorija ir paveldu

 

Šiais metais Telšių vyskupija mini ypatingą sukaktį – 100 metų jubiliejų. Vyskupija įkurta 1926 m. balandžio 4 d. popiežiaus Pijaus XI apaštaline konstitucija „Lituanorum gente“, o jos pirmuoju vyskupu tapo iškili asmenybė  Justinas Staugaitis. Vyskupijos centru tapo Telšių miestas, o vyskupo sostas – katedra buvusi bernardinų šv. Antano Paduviečio bažnyčia.

Pedagogus pasitiko gidė Janina Bucevičienė.  Istorikės ir pedagogės J.Bucevičės pasakojimai atvėrė ne tik istorinius faktus, bet ir leido iš arčiau pažinti Bažnyčios tradicijas, jos šiandieninį gyvenimą bei Žemaitijos dvasinį paveldą.

Vizito metu pedagogai aplankė svarbiausius Telšių vyskupijos objektus:
Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą;
Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją;
Telšių vyskupų rūmus, - šie objektai sudaro vientisą ir reikšmingą sakralinį kompleksą, liudijantį turtingą Žemaitijos religinį ir kultūrinį gyvenimą.

Didžiausią įspūdį pedagogams paliko Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra. Tai ne tik pagrindinė vyskupijos šventovė, bet ir architektūriškai išskirtinis statinys – viena iš nedaugelio bažnyčių Lietuvoje, turinti du aukštus. Šis antrasis aukštas suteikia galimybę stebėti liturgiją iš viršaus, leidžia kitaip patirti sakralinę erdvę ir išryškina katedros architektūrinį savitumą. Toks sprendimas atspindi skirtingus istorinius laikotarpius. Be to, katedra yra reikšmingas istorinis objektas – joje saugomi vertingi sakralinio meno kūriniai, o kriptoje ilsisi Telšių vyskupijai svarbios asmenybės.

Telšių vyskupijos Vyskupų rūmuose mus pasitiko generalvikaras Vilius Viktoravičius, kurio dėka turėjome išskirtinę progą susipažinti su šiuo paslaptingu pastatu. 

Susitikimo metu pedagogai turėjo galimybę susipažinti ir su Bažnyčios dokumentų rengimu – buvo pasakojama apie popiežiaus bules, jų rašymo bei įforminimo tradicijas. Didelį įspūdį paliko apsilankymas vyskupo Justino Staugaičio atminimo kambaryje, kuriame atsiskleidė šios iškilios asmenybės indėlis į Lietuvos valstybingumą ir Bažnyčios gyvenimą.

Taip pat buvo aplankytos erdvės, kurios nėra kasdien prieinamos lankytojams ir kuriose lankosi tik išskirtiniai svečiai. Ši patirtis suteikė galimybę pažvelgti į vyskupijos gyvenimą iš vidaus.

Ši išvyka tapo ne tik profesinio tobulėjimo, bet ir vertybinio augimo patirtimi. Ji dar kartą priminė, kaip svarbu ugdyme derinti istorijos, kultūros ir tikėjimo pažinimą.

Nuoširdžiai dėkojame tikybos mokytojai Elytei Žirgulienei už iniciatyvą ir įkvėpimą – dar vieną prasmingą atradimą, praturtinusį pedagogų patirtį.

 

Nuotraukos:
Silvija Petrikienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas